SIA Ināras birojs

 Latviski По русский


Mikrouzņēmuma darbinieki.


Jautājums:
 Mikrouzņēmuma nodokļa likums nosaka, ka darbinieku skaitā netiek ieskaitīti prombūtnē esoši un no darba atstādināti darbinieki. Lūdzam sniegt skaidrojumu kā jāizprot šī likuma norma “prombūtnē esošs” un “no darba atstādināts”? Ar kādu ziņu kodu prombūtnē esošo darbinieku uzrādīt ziņās par darba ņēmējiem?


VID atbilde:
Mikrouzņēmuma nodokļa likuma 1.pantā noteikts, ka mikrouzņēmuma darbinieku skaitā neiekļauj prombūtnē esošus vai no darba atstādinātus darbiniekus.

Nodokļu normatīvie akti neprecizē terminu "prombūtnē esošs darbinieks", bet tie varētu būt darbinieki, kuri ir ilgstoši slimi.

Mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijas 7.rindā ir jāuzrāda arī prombūtnē esošs darbinieks, kurš attiecīgajā ceturksnī nav strādājis un kuram nav bijuši darba ienākumi. Mikrouzņēmums, kas ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs, ja mikrouzņēmuma darbinieki ir mainījuši vai zaudējuši likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" noteikto darba ņēmēja statusu, ziņas par darba ņēmējiem iesniedz triju darbdienu laikā pēc tam, kad persona ir mainījusi vai zaudējusi darba ņēmēja statusu.

Ziņu kodus jānorāda atbilstoši Ministru kabineta 2010.gada 7.septembra noteikumu nr.827 „Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli” 1.pielikumam:

Ziņu kodi:

40

Datums, ar kuru darba ņēmējam vai mikrouzņēmuma darbiniekam ir piešķirts bērna kopšanas atvaļinājums vai atvaļinājums bez darba algas saglabāšanas, kas piešķirts darbiniekam, kura aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā ar bāriņtiesas lēmumu nodots aprūpējamais bērns

41

Datums, kurā darba ņēmējs vai mikrouzņēmuma darbinieks ir sācis darbu pēc bērna kopšanas atvaļinājuma vai pēc atvaļinājuma bez darba algas saglabāšanas, kas piešķirts darbiniekam, kura aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā ar bāriņtiesas lēmumu nodots aprūpējamais bērns

50

Datums, ar kuru darba ņēmējam vai mikrouzņēmuma darbiniekam ir piešķirts atvaļinājums bez darba algas saglabāšanas

51

Datums, kurā darba ņēmējs vai mikrouzņēmuma darbinieks ir sācis darbu pēc atvaļinājuma bez darba algas saglabāšanas

Atbildei ir informatīvs raksturs.

Visi nodokļu normatīvie akti ir atrodami VID mājas lapā www.vid.gov.lv sadaļā Tiesību akti. VID informatīvais tālrunis 1898.

Komentāri (0)  |  2011-10-22 18:00  |  Skatīts: 1783x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ